Corporate Social Responsibility: Mercateo získalo certifikát EcoVadis

Udržitelnost, ochrana životního prostředí a sociální odpovědnost – my v Mercateo považujeme za samozřejmé, že máme tyto témata na naší agendě. Naši partneři také. Pro lepší orientaci všech zúčastněných je však důležité nechat tyto aktivity potvrdit uznávanou externí kontrolní instancí. A to jsme udělali.

EcoVadis osvědčení

Mercateo s hodnocením EcoVadis mezi nejlepšími 12% ve svém oboru

Aktivity CSR (společenská odpovědnost podniků) skupiny Mercateo byly certifikovány společností EcoVadis v únoru 2021. Celkový počet bodů byl zvýšen na 52 bodů. Patříme tedy mezi certifikovaných top 12 procent v našem oboru.

Těší nás toto uznání našich aktivit v oblasti CSR. Tato zpráva však také ukazuje potřebu dalších zlepšení a podle těch se orientují naše pokračující snahy o vylepšení. V našem podnikání umožňujeme spolupráci v sítích a konsolidujeme požadavky trhu s našimi vlastními hodnotami. Neorientujeme se tedy pouze na externí standardy, ale v Mercateo, stejně jako mnoho jiných témat, je CSR primárně motivováno vnitřně. Peter Ledermann, Představenstvo Mercateo Deutschland AG
Jak toho mohou využít zákazníci Mercateo?

Jak toho mohou využít zákazníci Mercateo?

Nákupčí již před dlouho dobou přestali nakupovat nebo vyjednávat pouze na základě cen. Mnoho společností požaduje transparenci v oblastech udržitelnosti a CSR také ve svých dodavatelských řetězcích. Mercateo certifikací EcoVadis splňuje požadavky udržitelého nakupování a nabízí orientaci prostřednictvím uznávaní značky.

Co je EcoVadis?

EcoVadis je globálním poskytovatelem ratingů udržitelnosti a inteligentních, spolupracujících nastrojů, které zvyšují výkonnost globálních dodavatelských řetězců. Systém ukazatelů udržitelnosti EcoVadis nabízejí podrobné informace o ekologických, sociálních a etických rizicích v 198 kategoriích nákupu a 155 zemích. Více než 35 000 společností používá EcoVadis ke snížení rizik, podpoře inovací a vytváření důvěry a transparence mezi obchodními partnery.

Další informace jsou k dispozici na webových stránkách EcoVadis.

Logo EcoVadis

Managed Supply v Mercateo

Důvěra a kvalita pro nás představují základ každého dlouhodobého obchodního vztahu. Proto při spolupráci s našimi partnery klademe vysoké nároky nejen na sebe. Ty klademe i na naše dodavatele, které jsme vybrali pro naše tržiště Mercateo. Abychom našim zákazníkům mohli nabídnout jak co nejlepší paletu produktů tak i optimální nákupní zážitek, spolupracujeme pouze s pečlivě kontrolovanými a kvalitními dodavateli. Říkáme tomu Managed Supply.