Home » Tisk » Tiskové zprávy » Mercateo otevírá novou pobočku ve Velké Británii

Mercateo pokračuje na cestě internacionalizace

Mercateo otevírá novou pobočku ve Velké Británii

Mercateo otevírá novou pobočku ve Velké Británii

Novou pobočkou v Londýně posiluje Mercateo své působení ve Spojeném království. V Anglii, Skotsku, Walesu a Severním Irsku zahájí provoz 11. března 2014.

Založení dceřiné společnosti Mercateo UK Ltd., stoprocentně vlastněné společností Mercateo AG, představuje vyvrcholení fáze intenzivních příprav. Tým kolem Caroline Brzezek, která pro období prvních měsíců převzala pozici country manažerky, vytvořil podmínky pro zatraktivnění obchodní platformy pro britský trh. „V současnosti je na platformě Mercateo-UK integrováno přes 30 dodavatelů a přes čtvrt milionu výrobků – a to v době, kdy s obchodováním teprve začínáme,“ komentuje Caroline Brzezek současný status quo. Zákazníci, dodavatelé a výrobci z Velké Británie získají prostřednictvím webové stránky www.mercateo.co.uk přístup k platformě, která v sobě spojuje přednosti e-shopu s rozsáhlým e-procurement systémem. Samozřejmě se bude nabídka i nadále rozšiřovat s cílem přiblížit ji nabídce Mercateo v Německu. Zvláště stávající zákazníci společnosti Mercateo budou mít z tohoto vývoje díky pobočce v Británii prospěch. „Díky řešení používanému k plošnému nákupu C-dílů, mohou firmy objevit úplně novou dimenzi úspor,“ dodává po působení v Británii Brzezek s ohledem na přání zákazníků.

Peter Ledermann, personální a finanční ředitel společnosti Mercateo AG, převezme vedení dceřiné společnosti Mercateo UK Ltd. Ta je po Rakousku, Holandsku, Francii, Polsku, České republice, Maďarsku a Slovensku právě osmou pobočkou. Ledermann hodnotí tento krok jako logický důsledek v zařazení Mercatea na trhu: „Vidíme se jako mezinárodně působící firmu a chceme, aby se Mercateo etablovalo mimo hranice. Přitom je každá nově založená obchodní společnost důležitým milníkem jak i nadále posilovat náskok společnosti Mercateo jako vedoucí zásobovací platformy
v Evropě.“ Kromě toho si Ledermann od založení Mercateo UK Ltd. slibuje zjednodušení spolupráce s anglickými dodavateli speciálně v právní oblasti, získání nových obchodních partnerů a zákazníků a otevření nového odbytiště místním mezinárodně působícím dodavatelům.

Nová adresa UK 
Mercateo UK Ltd.
16 Great Queen Street
London WC2B 5AH
United Kingdom